Головна » 2018 » Квітень » 5 » Заключний етап фестивалю «У світі Астрід Ліндгрен»
11:04
Заключний етап фестивалю «У світі Астрід Ліндгрен»

30 березня в Полтаві провели заключний етап фестивалю «У світі Астрід Ліндгрен». Загалом свято книги об'єднало понад 600 учасників – дітей і дорослих з усієї України

          Астрід Ліндгрен – видатна шведська письменниця, яка народилася 14 листопада 1907 року, в містечку Віммербю, у родині фермера. Вона подарувала світу Карлсона, Пеппі, Роні, Міо, Калле Блюмквіста та інших героїв, знаних у всьому світі. Астрід Лідгрен відстоювала права дітей; її іменем названий «Закон Ліндгрен», покликаний захищати права тварин.

          Організували захід – ГО Педагогічний центр «Академія» у партнерстві з ПНВК «Паросток» за підтримки Посольства Швеції в Україні. Причина – не тільки винятковість творів шведської письменниці, а й багаторічна дружба полтавців із гімназією Віммербю, рідного містечка Астрід Ліндгрен. Це партнерство триває й досі, завдяки чому і учні, і вчителі школи «Паросток» відкрили для себе Швецію, взяли участь у міжнародних проектах, заснували шкільну газету «Довгапанчоха» і музей Астрід Ліндгрен.

          Щороку 14 листопада учні школи занурюються у творчість письменниці, проводять конкурси, конференції, поповнюють експонатами музей, дивляться фільми, вивчають шведські пісні, печуть торти, пишуть Астрід листи до Нангіяли. Але цього разу, на 110-річчя Астрід, відзначили цю дату по-іншому, давши можливість ще багатьом дітям поринути у світ улюблених героїв.

          Фестиваль «У світі Астрід Ліндгрен» розпочався 14 листопада 2017 року – в сам день її ювілею. Учасників першого етапу чекало знайомство з героями Астрід, веселі ігри, конкурси, змагання знавців творчості, фотосесія, затишний кінозал, екскурсія виставкою малюнків.

          Учні нашої школи брали участь у декількох етапах фестивалю. Альона Ягольник, Анастасія Тищенко, Юлія Князєва, учениці ОЗ "Білицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1" та учитель української мови і літератури Лариса Миколаївна Храпко були запрошені для нагородження  Дипломами ІІ ступеня у номінації "Журналістика". 

          Завершальний, четвертий етап у своїй програмі містив літературознавчу конференцію «Не хочу писати для дорослих», творчу майстерню для вчителів літератури. А родзинкою стала презентація проектів у номінації «Драматизація», яку ми із великим задоволенням переглянули.

          Фестиваль об'єднав понад 600 учасників – дітей і дорослих з усієї України. Наступного року, 14 листопада, у Полтаві знову чекатимуть усіх, хто захоче приєднатися до яскравого світу Астрід Ліндгрен.

          До зустрічі, Фестиваль!

Лариса Миколаївна Храпко

 

Конкурсні роботи учнів нашої школи:

"Хвиля доброти", Альона Ягольник
"Історія — це пам'ять нації...", Анастасія Тищенко
"Осінь - час мріяти", Юлія Князєва

Переглядів: 126 | : | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
Вгору
uCoz