Головна » 2018 » Жовтень » 20 » Від Школи Гуманної педагогіки – до Нової української школи
18:43
Від Школи Гуманної педагогіки – до Нової української школи

17 жовтня на базі опорного закладу відбувся районний семінар на тему: «Гуманна педагогіка – шлях до душі дитини» для вчителів початкових класів закладів загальної середньої освіти. Він став результатом річної роботи Школи Гуманної педагогіки, що діяла на базі опорного закладу для його  педагогічних працівників  та педпрацівників філій.

Як відомо, гуманістичні погляди відомих класиків педагогіки В.О. Сухомлинського  та  Ш.О. Амонашвілі знайшли своє відображення в Новій українській школі, яка покликана зробити навчання дітей  цікавим і доступним. Тому можливість поглибити знання теоретичних  засад  Гуманної педагогіки учителі опорного закладу «Білицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Кобеляцької районної ради Полтавської області»  і його філій сприйняли схвально і з професійним інтересом. І в листопаді 2017 року на базі опорного закладу запрацювала Школа Гуманної педагогіки,  спільний проект з Агропромхолдингом «Астарта-Київ». У цьому проекті взяли участь голова Полтавського обласного осередку  Всеукраїнської освітньо-культурної Асоціації гуманної педагогіки та психології, викладач-методист Олійник Ірина Олексіївна та викладач вищої категорії Московець Людмила Павлівна,  викладачі кафедри психології  Кременчуцького педагогічного коледжу ім. А.С. Макаренка. Група учителів початкових класів, психолог, соціальний педагог та адміністрація опорного закладу, а також учителі початкових класів філій «Білицька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №2», «Білицька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №3», «Білицька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №4», «Кустолово-Кущівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» та «Жуківська  загальноосвітня школа І ступенів» двічі на  місяць протягом навчального року  слухали лекції, переглядали  відеоматеріали, брали участь у практичних заняттях.

Вогник зацікавленості підтримувався нашими партнерами : Департаментом з розвитку корпоративного партнерства Агропромхолдингу «Астарта-Київ» в особі Мозгової Світлани Вікторівни та головного фахівця з соціальної роботи холдингу Левонтівцевої Наталії  Іванівни. Саме завдяки їм учасники Школи Гуманної педагогіки  не лише мали змогу відвідувати заняття, а й побувати на Всеукраїнських педагогічних читаннях в м. Києві, м. Львові та обласних у м. Кременчуці.

Після літнього відпочинку у вересні-жовтні кожен учасник готував власний творчий звіт «Впровадження ідей Гуманної педагогіки в освітній процес».

Підсумком роботи над даним проектом став районний семінар учителів початкових класів, що пройшов 17 жовтня на базі о опорного закладу «Білицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Кобеляцької районної ради Полтавської області».  У його  підготовці  та роботі  взяли участь методист  районного методичного кабінету  Колкова Світлана Андріївна, головний  фахівець з соціальної роботи Агропромхолдингу «Астарта-Київ» Левонтівцева Наталія Іванівна, голова Полтавського обласного осередку  Всеукраїнської освітньо-культурної Асоціації гуманної педагогіки та психології, учитель-методист Олійник Ірина Олексіївна, її заступник Московець Людмила Павлівна.

Темою семінару було «Гуманна педагогіка – шлях до душі дитини (з досвіду впровадження педагогіки Ш.О. Амонашвілі)».

Весь педагогічний колектив старанно готувався, хотілося гідно представити школу, своїх учнів, показати, як набуті знання допомагають втілювати  ідеї гуманної педагогіки в концепцію Нової української школи. В ході семінару  біло вручено усім учасникам  ШГП ( учителям  опорного закладу і філій)  сертифікати  Гуманного вчителя. Ранковою зустріччю з елементами  кольоротерапії  привітала  усіх присутніх шкільний  психолог Якименко Юлія Володимирівна, цікаву рухливу перерву з молодшими школярами, до якої долучилися і гості-вчителі, продемонструвала  педагог-організатор Чишкала Анастасія Євгеніївна.

Були проведені фрагменти уроків  в 1-А і  1-Б  класах з математики (учителі Ємець Віра Михайлівна, учитель-методист; Стогній Алла Миколаївна). Разом з учителем діти «подорожували» до лісової школи (1-А клас), відправлялись у морську подорож (1-Б клас),  вивчаючи при цьому  числові нерівності, розв’язуючи  приклади та виконуючи вправи з геометричним  матеріалом, конструктором тощо.

До уваги учасників семінару було запропоновано виставку робіт  батьків учнів початкових класів «Родинні захоплення», а також  майстер-клас по виготовленню аплікацій з паперу і ниток  у техніці посипання і притискування  «У світі тварин», який провела  учитель вищої категорії  Степаненко Тетяна Костянтинівна. За короткий час учителі  побували у ролі учнів і з великим задоволенням  опанували дану техніку.

А на закінчення  учителі 4-А і 4-Б класів Дробина Олена Станіславівна та Кусайко Сніжана Сергіївна разом зі своїми учнями провели виховний захід на тему  «Добро виховується добром». Учні вчилися говорити лагідні слова батькам, перейнялися турботою про своїх рідних, «оживляли» дерево лагідних слів, співали і декламували.  А учениця 4-А класу Комлєва Анастасія  разом зі своєю мамою зворушили усіх інсценізованою поезією.

Така кульмінація в роботі районного семінару додає впевненості  у правильному  виборі напрямків роботи, надихає на творчість і додає наснаги. Адже за словами Ш.О. Амонашвілі  «дитина може все, а вчитель повинен вірити в цю формулу   і навіювати її дитині».

Іванченко О.П.,
директор опорного закладу «Білицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1
Кобеляцької районної ради Полтавської області» 

     

     

Переглядів: 48 | : | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
avatar
Вгору
uCoz