Головна » 2018 » Квітень » 17 » Учням із сільських шкіл стане простіше вступити до вузу
05:09
Учням із сільських шкіл стане простіше вступити до вузу

Цьогоріч абітурієнти мають право подати сім заяв на чотири спеціальності. На контрактну форму на­вчання обмежень немає, кажуть у Міністерстві освіти і науки України. Там ­оприлюднили нові умови вступу до вузів.

Як і торік, документи на денну й заочну форму навчання прийматимуть через інтернет. Паперові заяви подають іноземні громадяни й абітурієнти, які вступають за квотами. Також за наявності розбіжностей у документах вступника — у прізвищі, імені, по батькові, даті народження, статі чи громадянстві.

Електронні кабінети вступника слід зареєструвати з 2 до 25 липня. Вузи приймають заяви з 12 до 26 липня.

Творчі конкурси проходитимуть у кілька сесій з 14 до 26 липня. Вступні іспити відбудуться з 21 до 26 липня. Співбесіди триватимуть з 21 до 23 липня. Із 1 серпня вузи повинні оприлюднити рейтингові списки до зарахування на бюджет. До 30 вересня — на контракт.

— Міносвіти уніфікувало перелік дисциплін ЗНО. Вони — обов'язкові для зарахування на ту саму спеціальність у різних навчальних закладах. Серед них українська мова й література, один профільний предмет — він єдиний для всіх вузів, і ще два залишаються на вибір. Їх список однаковий для різних університетів та академій. Точний перелік предметів на конкретну спеціальність можна переглянути у правилах вступу. Їх кожен заклад оприлюднив на своєму сайті. Уніфікація зробить вступ чеснішим, — каже директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій, 46 років.

Цьогоріч для вступу на спеціальності "Стоматологія", "Медицина" та "Педіатрія" абітурієнти мають набрати не менше 150 балів з хімії, біології чи математики. На обов'язковий предмет — українську мову — умова не поширюється.

Майбутні медики й педагоги можуть потрапити на бюджет, якщо укладуть договір про відпрацювання перших трьох років у селі. У Міносвіти сподіваються привабити більше молоді на ці спеціальності.

Залишилися коефіцієнти. Їх підвищили. Сільський коефіцієнт на аграрні спеціальності трохи збільшили — замість 1,02 тепер 1,05. Учням із сільських шкіл стане простіше вступити.

— Збільшення кое­фіцієнта невиправдане. Оскільки ніхто не стежить, куди йдуть працювати випускники того чи іншого вузу, — говорить освітній експерт центру "Цедос" 29-річний Єгор Стадний.

— Тепер у вузах Донецької, Житомирської, Кіровоградської, Луганської, Миколаївської, Сумської, Херсонської, Хмельницької, Чернігівської областей коефіцієнт зріс до 1,04. Ці дев'ять областей мають найбільший відтік абітурієнтів.

Галузевий коефіцієнт поширюватиметься на заяви не лише з першою, а й другою пріоритетністю.

Переглядів: 50 | : | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
Вгору
uCoz