Аналіз навчально – виховного процесу
опорного закладу "Білицької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 1"
за 2017 – 2018 навчальний рік.

( звіт директора школи ІВАНЧЕНКО О.П. перед громадськістю)

І. Вступ

Робота школи планувалась на  2017-2018 навчальний рік відповідно до перспективного плану розвитку закладу, програми розвитку школи  на 2016-2020 роки згідно з нормативними документами, Конституцією України, Законами України «Про освіту» та «Про загальну середню освіту», відповідних Указів Президента, наказів Міністерства освіти і науки України, департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації, районного відділу освіти. У 2016-2017 навчальному році школа продовжувала працювати у напрямку громадсько активної школи, налагоджена співпраця з даного питання з ПОІППО ім.. Остроградського, районним методичним кабінетом, підприємствами  і організаціями селища. У 2017 році перший рік школа працювала як опорний заклад, співпрацюючи з п’ятьма  філіями : Білицькі загальноосвітні школа І-ІІ ступенів № 2,3,4, Кустолово-Кущівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, Жуківська ЗОШ І ст. Відповідно розроблено та затверджено Статут  опорного закладу, Положення про філії.

ІІ. Організаційні питання навчального процесу

У 2017-2018 навчальному році школа працювала над новою методичною темою «Створення комфортних умов для самовдосконалення та самореалізації особистості та забезпечення освітньої діяльності кожного учасника навчально-виховного процесу». З даної теми було проведено ряд тематично-педагогічних  рад, семінарів, методичних заходів. Було посилено їх практичну спрямованість.

Можливості навчального плану розширені за рахунок годин варіативної складової. У 2017-2018 навчальному році у школі працювали факультативи та курси за вибором:

 • Образотворче мистецтво у 2-3 класах  (учитель ЛОМАКОВА А.Р.)
 • Логіка 4 клас (учитель методист ЄМЕЦЬ В. М.)
 • Етика і психологія сімейного життя у 10-х та 11-ому  ( учитель- методист   БАРБІ М.В.);
 • Курс «Сімейні цінності»-  8-9 класи ( учитель-методист БАРБІ М.В.)
 • Креслення у 10-Б і 11 класах ( старший учитель  КОСТЕНКО Т.Г.)
 • Хімія у 10-Б класі (вчитель-методист САВЧЕНКО В.І.)
 • Фінансова грамотність у 5-Б, 6 та 10-х класах (учитель-методист КОМЛЄВА С.М.)
 • Народознавство 5-Б, 6, 7, 8 (учитель СТОГНІЙ А.М.)
 • По країнам і континентам  7 клас (учитель-методист КОВАЛЕНКО Р.О.)
 • Основи журналістики 10-А клас (учитель-методист ХРАПКО Л.М.)
 • Основи енергоефективності і енергозбереження   (учитель КОВАЛЕНКО Р.О. 6 клас)

Проводилась робота з обдарованими учнями: підготовлено дітей до районних (20 призових місць) та обласних (5 призових місць) предметних олімпіад. Школа має вісім призерів районного етапу конкурсу знавців української мови ім.П.Яцика, одна учениця стала призером районного етапу ІV обласного конкурсу «Тарасовими шляхами»  (Тягло М. 4 клас) в номінації «Декламація». Учні школи під керівництвом Бабенко Л.Г. зайняли ІІІ місце в районному етапі інтелектуальної гри «Дебати». Члени гуртка «Школа безпеки» (керівник Барбі М.В.) побували на ХV Всеукраїнських зборах-замагннях «Школа безпеки»  (м.Одеса), 6 учнів пройшли підготовку до предметних олімпіад в обласному навчально-оздоровчому таборі «Ерудит».

Досягненням школи у 2017-2018 навчальному році стало І місце у Всеукраїнській еколого-патріотичній грі-конкурсі «Паросток» (вчителі Коваленко Р.О. і Савченко В.І.)

У районному турнірі з креслення маємо 3-х призерів (два І-их і одне ІІІ-є місця, учитель Костенко Т.Г.).

Учитель фізики Шапка Л.Г. взяла  активну участь у районному професійному конкурсі «Учитель року-2018».

Протягом навчального року організовано проведено курсову перепідготовку  11 учителів та атестацію 4  педагогічних працівників.

Протягом 2017-2018 навчального року   проведено 13 засідань педагогічних рад, на яких планово розглядались як організаційні  питання навчального року, так і нагальні питання освітнього процесу. Проведено двоє загальношкільних батьківських зборів : «Здоров’я дитини – шлях до успіху», «Оздоровлення дітей влітку».

У цьому навчальному  році на  базі опорного закладу  працювала  Школа Гуманної Педагогіки за участю  керівників обласного осередку, викладачів  Кременчуцького  педагогічного коледжу. Учасники  Школи ГП  взяли участь  у Всеукраїнських  читаннях ШГП (м. Київ) та фестивалі на тему родинного виховання (м.Львів)

У школі організоване безкоштовне  харчування учнів 1-4 класів та пільгових категорій, у І семестрі працювала підготовча група для майбутніх першокласників.

Забезпечено підвіз учнів до опорного закладу  двома  шкільними автобусами з навколишніх  сіл.

Своєчасно складалися та подавалися до відділу освіти звіти  та інформації з питань навчально-виховного процесу.

 ІІІ. Забезпечення обов’язкової середньої освіти

Усі діти мікрорайону школи охоплені навчанням.

Вирішене кадрове питання.

Ведеться контроль за вибуттям та прибуттям учнів до закладу, за навчанням учнів пільгових категорій, індивідуальним навчанням.

Протягом року  організовувалось індивідуальне навчання  на дому дітям-інвалідам (ЄМЦЮ А. 3 клас, БАГАЦЬКІЙ М. 8 клас). Один учень 1-ого класу Євстаф’єв Р. охоплений інклюзивною  формою навчання.   Виконання навчальних програм даними учнями заслуховувалось на засіданні педагогічної ради.

Працівники школи приділяли увагу навчанню дітей, позбавлених батьківського піклування ( 7 ), дітей багатодітних сімей, дітей-інвалідів та постраждалих від Чорнобильської аварії.

Вирішувались питання навчання та виховання учнів, що мали найбільше пропусків без поважних причин. У ІІ семестрі повернуто до навчання Ткаченка Руслана (11 кл.). Вирішувалось питання щодо проходження психолого-медико-педагогічної комісії першокласником Євстаф’євим Романом.

 У червні місяці при школі працював оздоровчий табір «Веселка», в якому оздоровились  65 дітей, в тому числі і діти пільгових категорій (начальник табору Бабенко В.Б.). При школі був створений і працював мовний табір  «Англійське літо» з учнів 5-9 класів (вчителі Олійник Т.М., Олійниченко Т.А., практичний психолог Якименко Ю.В.).

З випускників (ІІ ступеню) 2017 року одержали свідоцтво про базову середню освіту 41, продовжили навчання у школі ІІІ ступеню – 31, інших навчальних закладах – 10. Із 27 випускників ІІІ ступеню в 2017 році 17 стали студентами вузів ІІІ-ІV рівнів акредитації , 5 – в вузах І-ІІ рівнів акредитації, 1 – в ПТУ, 1- вдома за станом здоров’я.

У 2018 році  24 учні закінчили школу ІІІ ступеню,  ЗНО пройшли 23 учні  (окрім Соболь Л.) У   2018 році 23 учені 9-ого класу закінчили школу ІІ ступеню і одержали свідоцтва про базову середню освіту, один учень – свідоцтво з відзнакою.

Вперше за багато років серед випускників 11-ого класу немає медалістів.

З повним текстом звіту директора школи можна ознайомитись за цим посиланням.


uCoz