Аналіз навчально – виховного процесу
опорного закладу "Білицької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 1"
за 2018 – 2019 навчальний рік.

( звіт директора школи ІВАНЧЕНКО О.П. перед громадськістю)

І. Вступ

Робота школи планувалась на  2018-2019 навчальний рік відповідно до перспективного плану розвитку закладу, програми розвитку школи  на 2016-2020 роки згідно з нормативними документами, Конституцією України, Законами України «Про освіту» та «Про загальну середню освіту», відповідних Указів Президента, наказів Міністерства освіти і науки України, департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації, районного відділу освіти  та прийнятих  школою робочих освітніх програм для шкіл І, ІІ, ІІІ  ступенів. У 2018-2019 навчальному році школа продовжувала працювати у напрямку громадсько активної школи, налагоджена співпраця з даного питання з ПОІППО ім.. Остроградського, районним методичним кабінетом, підприємствами  і організаціями селища. У 2018-2019 навчальному році школа продовжувала працювати  як опорний заклад, співпрацюючи з п’ятьма  філіями : Білицькі загальноосвітні школа І-ІІ ступенів № 2,3,4, Кустолово-Кущівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, Жуківська ЗОШ І ст. Відповідно розроблено та затверджено Статут  опорного закладу, Положення про філії.

ІІ. Організаційні питання навчального процесу

У 2018-2019 навчальному році школа працювала над методичною темою «Створення комфортних умов для самовдосконалення та самореалізації особистості та забезпечення освітньої діяльності кожного учасника навчально-виховного процесу». З даної теми було проведено ряд тематично-педагогічних  рад, семінарів, методичних заходів. Було посилено їх практичну спрямованість.

Можливості навчального плану розширені за рахунок годин варіативної складової. У 2018-2019 навчальному році у школі працювали факультативи та курси за вибором:

  • Логіка 4-ті класи (учителі Дробина О.С., Кусайко С.С.)
  • Етика і психологія сімейного життя у 10-А та 11-А класи ( учитель- методист   БАРБІ М.В.);
  • Курс «Сімейні цінності»-  8-9 класи ( учитель-методист БАРБІ М.В.)
  • Креслення у 11-Б класі ( старший учитель  КОСТЕНКО Т.Г.)
  • Фінансова грамотність у 6-Б класі (старший учитель КОВАЛЕНКО Р.О.)
  • Основи журналістики 10-А, 11-А класи (учитель-методист ХРАПКО Л.М.)
  • Російська мова 5-Б, 6-Б, 7, 9 класи (учителі Іванченко О.П., Іванченко В.І., Сєрова А.І)
  • Навчання грамоти 1-А, 1-Б класи (учителі ЄМЕЦЬ В.М., СТОГНІЙ А.М.)  

Проводилась робота з обдарованими учнями: підготовлено дітей до районних (24 призових місць на 4 більше ніж у минулому) та обласних (3 призових місць) предметних олімпіад. Школа має шість призерів районного етапу конкурсу знавців української мови ім.П.Яцика,пять учнів стали призерами районного етапу ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської молоді ім.. Т.Г. Шевченка, два учні посіли призові місця у районному етапі обласних математичних змагань ім.. М.В. Остроградського, одна учениця посіла призове місце в районному етапі турніру з креслення. Учні школи під керівництвом Бабенко Л.Г. зайняли ІІ місце у І турі обласних змагань  інтелектуальної гри «Дебати».

Досягненням школи у 2018-2019 навчальному році стало І місце у Всеукраїнській еколого-патріотичній грі-конкурсі «Паросток» (вчителі Коваленко Р.О. і Савченко В.І.)

Протягом навчального року організовано проведено курсову перепідготовку  8 учителів та атестацію 10 педагогічних працівників.

Протягом 2018-2019 навчального року   проведено 12 засідань педагогічних рад, на яких планово розглядались як організаційні  питання навчального року, так і нагальні питання освітнього процесу. Проведено двоє загальношкільних батьківських зборів : «Правова відповідальність батьків», «Оздоровлення дітей влітку».

У вересні-жовтні на базі опорного закладу для педагогічних працівників та його філій продовжувалися навчання за програмою соціального проекту «Гуманна педагогіка Ш.Амонашвілі  з залученням викладачів з Кременчуцького педагогічного коледжу ім.. А.С.Макаренка». Як наслідок роботи школи гуманної педагогіки проведено районний семінар для вчителів початкової школи «Гуманна педагогіка – шлях до душі дитини».

У школі організоване безкоштовне  харчування учнів 1-4 класів та пільгових категорій, у І семестрі працювала підготовча група для майбутніх першокласників.

Забезпечено підвіз учнів до опорного закладу  двома  шкільними автобусами з навколишніх  сіл.

Своєчасно складалися та подавалися до відділу освіти звіти  та інформації з питань навчально-виховного процесу.

 

 ІІІ. Забезпечення обов’язкової середньої освіти

Усі діти мікрорайону школи охоплені навчанням.

Вирішене кадрове питання.

Ведеться контроль за вибуттям та прибуттям учнів до закладу, за навчанням учнів пільгових категорій, індивідуальним навчанням.

Протягом року  організовувалось індивідуальне навчання  на дому дітини-інваліда (ЄМЕЦЬ А. 4 клас), індивідуальне навчання у І семестрі учениці  Сулими Л.(7клас). Один учень 2-ого класу Євстафєв Р. охоплений інклюзивною  формою навчання.   Виконання навчальних програм даними учнями заслуховувалось на засіданні педагогічної ради.

Працівники школи приділяли увагу навчанню дітей, позбавлених батьківського піклування ( 7 ), дітей багатодітних сімей, дітей-інвалідів та постраждалих від Чорнобильської аварії.

Вирішувались питання навчання та виховання учнів, що мали найбільше пропусків без поважних причин. Класними керівниками, соціальним-педагогом відвідували сімї дітей, схильних до пропусків уроків : Сірий Д.(11-Б клас), Бутук Р.(10-А клас), Миргородська А. (11-А клас) та ін.

 У червні місяці при школі працював оздоровчий табір «Веселка», в якому оздоровились  65 дітей, в тому числі і діти пільгових категорій (начальник табору Дробина О.С.). При школі був створений і працював мовний табір  «Англійське літо» з учнів 5-9 класів (вчителі Олійник Т.М., Олійниченко Т.А., практичний психолог Якименко Ю.В.).

З випускників (ІІ ступеню) 2018 року одержали свідоцтво про базову середню освіту 23, продовжили навчання у школі ІІІ ступеню – 19, інших навчальних закладах – 4. Із 24 випускників ІІІ ступеню в 2018 році 15 стали студентами вузів ІІІ-ІV рівнів акредитації , 3 – в вузах І-ІІ рівнів акредитації, 4 – в ПТУ, 1 – інших навчальних закладах ,1- вдома.

У 2019 році  36 учні закінчили школу ІІІ ступеню,  ЗНО пройшли 36 учні . У   2019 році 25 учені 9-ого класу закінчили школу ІІ ступеню і одержали свідоцтва про базову середню освіту.

Другий рік поспіль серед випускників 11-ого класу немає медалістів.

З повним текстом звіту директора школи можна ознайомитись за цим посиланням.


uCoz