Річний план роботи на 2018 - 2019 н.р.

1.1. Характеристика школи

    З 01.09.2018 року школа працювала як опорний заклад «Білицька загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 1 Кобеляцької районної ради Полтавської області», до якої увійшли 5 філій: «Білицька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №2», «Білицька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №3», «Білицька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №4», «Кустолово-Кущівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» і «Жуківська загальноосвітня школа І ступеня».

У 2018-2019 н.р.  в опорному закладі навчається 578 учнів, 45 класів-комплектів, 76 педагогічних працівників.

У Білицькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 навчається 322 учнів, 17 класів комплектів. Навчально-виховний процес здійснюють 40 учителів. З них усі працюють за фахом.

Якісний склад педколективу:

вища категорія –22 чол.

перша –7 чол.

друга –2, «спеціаліст» –6, без категорії –3.

Головне завдання школи – надання якісних освітніх послуг, вільний доступ до якісної освіти.

Старша школа –профільна: 10-А, 11-А –профіль української філології, 10-Б, 11-Б – математичний.

Запроваджено допрофільну підготовку: на базі 6-А класу створено спеціалізований клас з поглибленим вивченням математики, 5-А – украънськоъ мови.

Учні школи охоплені всіма формами навчання.

 На основі наказу відділу освіти Кобеляцької райдержадміністрації від 03.09.2018 №145 «Про організацію методичної роботи з педагогічними працівниками навчальних закладів району у 2018-2019 навчальному році» на базі школи створено консультаційні пункти з географії, хімії, історії і правознавства та економіки.

У школі працюють практичний психолог, соціальний педагог є група продовженого дня.

Для охоплення учнів позакласною роботою у школі працюють гуртки: «Школа безпеки», «Дебати», гурток спортивно-бальних танців «Ювента», «Юний декламатор», «Музейна справа», «Стрілецький» спортивні секції з футболу, баскетболу. На базі школи працює  секція ДЮСШ з футболу, гурток з пішохідного туризму від райСЮТур, діє гурток юних натуралістів від Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру.                 

 Білицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 – громадсько активна школа. Має партнерські зв’язки з місцевими підприємствами, організаціями, установами.

  У школі діє піонерська організація ім.Героя Радянського Союзу Ф.І.Марченка, організація молодших школярів «Барвінчата», діють органи учнівського самоврядування – КСПК і Велика рада.

Створений штаб профілактики правопорушень.

Школа розміщена в двох навчальних корпусах по вул.Миру, 4 (основна школа) та Миру, 8 (початкова школа). На балансі школи є спорт-комплекс (вул..Костенка,1а) і майданчик зі штучним покриттям з міні-футболу. У окремому корпусі знаходиться харчоблок на 60 посадкових місць.

На подвір’ї школи облаштовані спортивний та ігровий майданчики.

Підвезення учнів з наближених сіл здійснюється двома шкільними автобусами.

1.2. Педагогічний аналіз за минулий навчальний рік

У 2017-2018 навчальному році школа продовжувала працювати у напрямку громадсько активної школи, налагоджена співпраця з даного питання з ПОІППО ім.. Остроградського, районним методичним кабінетом, підприємствами  і організаціями селища.  

У 2017-2018 навчальному році школа працювала  над методичною темою «Створення комфортних умов для самовдосконалення, самореалізації особистості та забезпечення освітньої діяльності кожного учасника навчального процесу». З даної теми було проведено ряд тематично-педагогічних  рад, семінарів, методичних заходів. Було посилено їх практичну спрямованість.

Можливості навчального плану розширені за рахунок годин варіативної складової.

Проводилась робота з обдарованими учнями: підготовлено дітей до районних (20 призових місць) та обласних (5 призерів) предметних олімпіад. Школа має вісім призерів районного етапу конкурсу знавців української мови ім.П.Яцика,  трьох призарів районного мовно-літературного конкурсу                 ім. Т.Г. Шевченка,  1-ого призера  в районному конкурсі «Тарасовими  шляхами». Ефективно працювали гуртки за інтересами. Члени гуртка «Школа безпеки» (керівник Барбі М.В.) взяли участь у   Всеукраїнських зборах-змаганнях «Школа безпеки» (м. Львів), звідки привезли ряд нагород. Команда юних туристів (тренер райСЮТур Д.Тараненко) на районних змаганнях з пішохідного туризму  виборола ІІІ місце. Найвагомішим є результат юних екологів : І місце у Всеукраїнському  конкурсі-грі «Паросток» (керівники Коваленко Р.О., Савченко В.І.) та І місце у районному огляді-конкурсі екологічних театрів.

Протягом навчального року організовано проведено курсову перепідготовку  9 учителів та атестацію 5 педагогічних працівників.

У школі організоване безкоштовне  харчування учнів 1-4 класів та пільгових категорій, організовано підготовчу групу для майбутніх першокласників.

Усі діти мікрорайону школи охоплені навчанням.

Протягом року  організовувалось індивідуальне навчання  на дому дитині-інваліду (ЄМЦЮ А. 3 клас)  та за станом здоров’я БАГАЦЬКІЙ М. 8 клас. Виконання навчальних програм даними учнями заслуховувалось на засіданні педагогічної ради.

У червні місяці при школі працював оздоровчий табір «Веселка», в якому оздоровились  65 дітей, в тому числі і діти пільгових категорій (начальник табору Бабенко В.Б.). При школі був створений і працював мовний (англійська) загін з учнів 5-10 класів (вчителі Олійник Т.М., Олійниченко Т.А., Якименко Ю.В.) за участю волонтерів з Франції та Великої Британії.

З випускників (ІІ ступеню) 2018 року одержали свідоцтво про базову середню освіту 23, продовжили навчання у школі ІІІ ступеню – 18, інших навчальних закладах – 5. Із 24 випускників ІІІ ступеню в 2018 році 23 продовжили навчання у навчальних закладах різних  рівнів акредитації. 1 учень отримав свідоцтво з відзнакою.

2017-2018 навчальний рік закінчили 306 учнів, з них 301 учень показав високий рівень знань (проти 15 у минулому році), 148 – достатній (112 у минулому), 8 учнів (проти 10 у минулому) закінчили школу з початковим рівнем.  

За підсумками року 20 учнів, як і в  минулому навчальному році. нагороджено Похвальними листами.

Школа в районному рейтингу посіла ІІІ місце за результатами ЗНО, 199 в рейтингу шкіл області. Результативність навчання по школі знизилась порівняно з минулим роком. Вперше за багато років  серед випускників немає медалістів. У 7, 8 і 10-А немає жодного відмінника. Але майже в кожному класі є учні з початковим рівнем знань з кількох предметів.

         Зросла кількість учасників різноманітних інтелектуальних конкурсів.

У школі працювали спортивні секції. Учні школи взяли участь у всіх видах спортивних змагань в рамках районної Спартакіади школярів, в якій посіли п’яте  місце (проти шостого  в минулому році).

         У минулому навчальному році поновлювався сайт школи, на якому поміщено інформацію про основні події та досягнення.

        У 2017-2018 н.р. ключовим нормативним документом у сфері освітньої політики щодо виховання підростаючого покоління є наказ Міністерства освіти і науки, молоді і спорту України від 31.10.2011 № 1243, яким затверджено «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів Україні», Концепція національно-патріотичного виховання, на основі яких було розроблено план виховної роботи школи.

Патріотичне виховання забезпечується в школі через реалізацію проекту «Пам’ятаємо минуле заради майбутнього», систему заходів, спрямованих на розуміння учнями громадського обов’язку, формування в них патріотичних почуттів. Класоводи та класні керівники провели цілий ряд бесід та виховних годин по класах із відзначення державних свят, пов’язаних з історією України та рідного краю. До дня визволення Полтавщини та  Дня пам’яті і примирення у школі було проведено операцію «Червона гвоздика», оформлено тематичні виставки, зустрічі з учасниками АТО. Учні школи впродовж року збирали гуманітарну допомогу для бійців АТО, передавали малюнки, листи, побували в музеї АТО в м. Дніпрі.

Команда школи під керівництвом учителя «Захисту Вітчизни»                     О.В. Бакаєнка взяла участь у районному етапі дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри Українського козацтва «Сокіл» («Джура»), де зайняла ІV місце (проти ІІ в минулому році), в районній Спартакіаді допризовної молоді (ІІІ місце зі стройової підготовки), в в районних змаганнях з кульової стрільби (Китайгора Є. ІІ місце). Обладнано кімнату для збереження зброї.

  Окремим питанням у виховній роботі закладу є превентивне виховання та формування здорового способу життя: бесіди з учнями з профілактики шкідливих звичок і СНІДу, вивчення правил дорожнього руху та пожежної безпеки, попередження дитячого травматизму, пропаганда здорового способу життя. Організовувалися зустрічі з лікарем-гінекологом           Калюжною Л.А., лікарем сімейної медицини Петренко Л.М., районним лікарем  фтизіатром  Каун Н. М. Проводилися виставки малюнків та конкурси плакатів.

Діяльність школи багато в чому регламентується  статусом громадсько активної школи. Окрім традиційних акцій милосердя, волонтерської діяльності, у цьому році проведено в рамках тижня ГАШ, тиждень Добрих Справ,  протягом якого учні допомагали одиноким і престарілим жителям селища, займалися  благоустроєм селищного парку і провели благодійний ярмарок.           

Виконуючи завдання художньо-естетичного виховання, в школі велася робота з розвитку вмінь примножувати культурно-мистецькі надбання, відчувати й відтворювати прекрасне в повсякденному житті. Учні постійно беруть участь у районному огляді-конкурсі художньої самодіяльності «Веселка», селищних святах, різноманітних конкурсах. Колектив спортивно-бального танцю «Ювента» став переможцем зонального і виборов ІІІ місце в обласному  огляді-конкурсі «Веселка».Танцювальна група колективу «Чебреці» нагороджена грамотами журі зонального огляду-конкурсу «Веселка» та грамотою відділу освіти за перемогу в районному конкурсі. Учасники колективу «Ювента» виборювали нагороди  у багатьох обласних та регіональних конкурсах.

  Протягом навчального року надавалась соціальна допомога дітям пільгових категорій. Діти, позбавлені батьківського піклування, та з малозабезпечених сімей отримували пільгове харчування. Дякуючи  спонсорській допомозі цукрового заводу, всі бажаючі учні протягом року отримували безкоштовно чай.

Протягом  2017-2018 н.р. методична робота в школі проводилась згідно з наказом «Про організацію методичної роботи з педагогічними працівниками школи № 84 від  13.09.2017  року та структурою методичної роботи

Протягом навчального року у школі проводились предметні тижні, різноманітні конкурси, огляди, виставки, тематичні програми, екскурсії.

 Проте у роботі педколективу є ряд проблем. Мали місце випадки побутового дитячого травматизму, були випадки правопорушень серед дітей через бездоглядність в позаурочний час. Тому класним керівникам необхідно систематично проводити профілактичну роботу з учнями в цьому напрямку і в новому навчальному році покращити профілактичну роботу по недопущенню дитячого травматизму та роботу з батьками.

   Більше уваги слід приділяти ранній діагностиці обдарованих та здібних учнів, починаючи з початкової школи.

    Якісно нового рівня потребує робота з батьками, зокрема робота з «кризовими» сім’ями.

    Продовжувати індивідуальну роботу по запобіганню правопорушень, профілактиці шкідливих звичок, пропаганді здорового способу життя, збереженню життя і здоров’я учнів, формуванню культури поведінки.

    Були випадки пропусків уроків без поважних причин, конфліктні ситуації між учнями. Слід продовжувати систему контролю  за відвідуванням уроків учнями та роботу у цьому напрямку з батьками.

Протягом року здійснювалось вивчення стану викладання англійської мови. Проводились перевірні контрольні роботи з української та англійської мов. 

У 2017-2018 н.р. атестувалися 4 педпрацівники, з яких 1 підвищив кваліфікаційну категорію, 2 отримали педагогічні звання «старший вчитель».

У школі створені умови для роботи і навчання, обладнані навчальні кабінети. Зроблено ремонт навчальних приміщень,  вбиральню для молодших школярів, замінено вікна ІІ поверху вікна  початкової школи, кабінет фізики. Обладнано у відповідності до вимог НУШ дві класні кімнати для першокласників, придбано за кошти спонсорів проектор, екран для кабінету української мови та літератури, проектор для кабінету інформатики, 2 телевізори і 2 ноутбуки для 1 класів. Потребує ремонту спортивний комплекс школи, харчоблок.

Школа співпрацює з місцевою лікарнею і ЦРЛ у питанні щорічних медичних оглядів та профілактичної роботи.

Виходячи з вищезазначеного та розв’язуючи завдання державного законодавства, нормативних документів Міністерства освіти і науки України, місцевих органів управління освіти на наступний навчальний рік пропонується обговорити та намітити шляхи реалізації таких завдань :

 1. Забезпечення якісного виконання нових навчальних планів і програм для учнів 10-ого класу відповідно до нових Держстандартів повної загальної освіти.
 2. Забезпечення якісного виконання оновлених навчальних програм для учнів 1 класів, середньої і старшої школи.
 3. Забезпечення  якості знань та успішна підготовка випускників 11-ого класів до незалежного зовнішнього оцінювання 2019 року;
 4. Активізувати  участь учнів в конкурсі-захисті наукових робіт в рамках МАН та пошуковій роботі та підготовку їх через обласний навчально-оздоровчий табір «Ерудит».
 5. Продовжити профілактичну правовиховну роботу  з учнями, забезпечити участь школи у районному огляді матеріалів з правовиховної роботи.
 6. Систематично проводити роботу з обдарованими учнями, працювати над підвищенням результативності в ІІ та ІІІ етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад.
 7. Продовжити  забезпечення активної та результативної участі учнів школи у спортивно-масовій роботі.
 8. Продовжити видавничу діяльність учителів
 9. Забезпечити якісну профілактику дитячого травматизму.
 10.  Забезпечити ремонт приміщення початкової  школи, спортзалу, харчоблоку.
 11. Забезпечити перепідготовку учителя майбутнього 1-ого класу для роботи в НУШ.

З детальним річним планом роботи школи на 2018-2019 навчальний рік
можна ознайомитись тут:


uCoz