Річний план роботи на 2019 - 2020 н.р.

1.1. Характеристика школи

У 2019 році школа працювала як опорний заклад «Білицька загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 1 Кобеляцької районної ради Полтавської області», до якої входить 5 філій: «Білицька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №2», «Білицька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №3», «Білицька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №4», «Кустолово-Кущівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» і «Жуківська загальноосвітня школа І ступеня».

У 2019-2020 н.р.  в опорному закладі навчається 573 учнів, 44 класів-комплектів, 96 педагогічних працівників.

У Білицькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 навчається 306 учнів, 15 класів комплектів. Навчально-виховний процес здійснюють 39 учителів. З них усі працюють за фахом. Є 2 сумісники та два викладають окремі предмети.

Головне завдання школи – надання якісних освітніх послуг, вільний доступ до якісної освіти, формування компетенцій, задекларованих НУШ.

У старшій  школі на профільному рівні викладаються предмети: українська мова, історія України – 10 клас, українська мова і література – 11-А клас, алгебра і початки аналізу та геометрія – 11-Б клас.

Учні  5-А, 7-А класу  вивчають поглиблено математику, 6-ого класу – українську мову і літературу. Для  двох учнів організовано індивідуальне навчання за станом здоров’я, для двох – інклюзивне навчання. Призначено двох асистентів учителя.

На основі наказу відділу освіти Кобеляцької райдержадміністрації від 06.09.2019 №126 «Про організацію методичної роботи з педагогічними працівниками закладів освіти району у 2019-2020 навчальному році» на базі школи створено консультаційні пункти з географії, хімії, історії і правознавства, української мови і літератури.

У школі працюють практичний психолог, соціальний педагог, є група продовженого дня.

Для охоплення учнів позакласною роботою у школі працюють гуртки: «Школа безпеки», «Дебати», гурток спортивно-бальних танців «Ювента», «Компютерного програмування», «Стрілецький» спортивні секції з футболу, баскетболу, волейболу. На базі школи діє гурток «Юні квітникарі» від Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру.                 

 Білицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 – громадсько активна школа. Має партнерські зв’язки з місцевими підприємствами, організаціями, установами.

  У школі діють дитячі організації : Веселкова республіка 5-8 класи, «Барвінчата» 1-4 класи, діють органи учнівського самоврядування – КСПК і Велика рада.

Створений штаб профілактики правопорушень.

Школа розміщена в двох навчальних корпусах по вул.Миру, 4 (основна школа) та Миру, 8 (початкова школа). На балансі школи є спорт-комплекс (вул..Костенка,1а) і майданчик зі штучним покриттям з міні-футболу. У окремому корпусі знаходиться харчоблок на 60 посадкових місць.

На подвір’ї школи облаштовані спортивний та ігровий майданчики.

Підвезення учнів з наближених сіл здійснюється двома шкільними автобусами.

 

1.2. Педагогічний аналіз за минулий навчальний рік

У 2018-2019 навчальному році школа продовжувала працювати у напрямку громадсько активної школи, налагоджена співпраця з даного питання з ПОІППО ім.. Остроградського, районним методичним кабінетом, підприємствами  і організаціями селища.  

У 2018-2019 навчальному році школа працювала  над методичною темою «Створення комфортних умов для самовдосконалення, самореалізації особистості та забезпечення освітньої діяльності кожного учасника навчального процесу». З даної теми було проведено ряд тематично-педагогічних  рад, семінарів, методичних заходів. Було посилено їх практичну спрямованість.

Можливості навчального плану розширені за рахунок годин варіативної складової.

Проводилась робота з обдарованими учнями: підготовлено дітей до районних (24 призових місць) та обласних (3 призери) предметних олімпіад. Школа має шість призерів районного етапу конкурсу знавців української мови ім.П.Яцика,  пять призарів районного мовно-літературного конкурсу                 ім. Т.Г. Шевченка,  двох призерів районних математичних змагань ім.. М.В. Остроградського.  Ефективно працювали гуртки за інтересами. Члени гуртка «Школа безпеки» (керівник Барбі М.В.) взяли участь у   Всеукраїнських зборах-змаганнях «Школа безпеки» (м. Львів), звідки привезли ряд нагород. Найвагомішим є результат юних екологів другий рік поспіль: І місце у Всеукраїнському  конкурсі-грі «Паросток» (керівники Коваленко Р.О.) Члени гуртка «Дебати» (керівник Бабенко Л.Г.) виборили ІІ  місце у районній  грі-змаганнях. Учень 11-ого класу Делія Назар виборов І місце в районному і ІІ в обласному конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт в рамках МАН (керівник Савченко В.І.). Протягом навчального року 12 учителів пройшли курси підвищення кваліфікації та 7 педагогічних працівників – атестацію, 1 з яких  підвищив кваліфікаційну категорію, 1 отримав педагогічне звання «учитель-методист».

У школі організоване безкоштовне  харчування учнів 1-4 класів та пільгових категорій, організовано підготовчу групу для майбутніх першокласників.

Усі діти мікрорайону школи охоплені навчанням.

Протягом року  організовувалось індивідуальне навчання  на дому дитині-інваліду (Ємцю А., 4 клас)  та за станом здоров’я Сулимі Л., 8 клас. Виконання навчальних програм даними учнями заслуховувалось на засіданні педагогічної ради.

У червні місяці при школі працював оздоровчий табір «Веселка», в якому оздоровились  65 дітей, в тому числі і діти пільгових категорій (начальник табору Дробина О.С.). При школі був створений і працював мовний (англійська) загін з учнів 5-10 класів (вчителі Олійник Т.М., Олійниченко Т.А.).

З випускників (ІІ ступеню) 2019 року одержали свідоцтво про базову середню освіту 25, продовжили навчання у школі ІІІ ступеню – 18, інших навчальних закладах – 7. Із 36 випускників ІІІ ступеню в 2019 році 35 продовжили навчання у навчальних закладах різних  рівнів акредитації. 1 учень пішов працювати..

2018-2019 навчальний рік закінчили 322 учні, з них 29 учнів показали високий рівень знань (проти 31 у минулому році), 148 – достатній (112 у минулому), 8 учнів (проти 10 у минулому) закінчили школу з початковим рівнем.  

За підсумками року 22 учні (в  минулому навчальному році 20) нагороджено Похвальними листами.

Школа в районному рейтингу посіла V місце за результатами ЗНО, 349 в рейтингу шкіл області. Результативність навчання по школі знизилась порівняно з минулим роком. Другий рік поспіль  серед випускників немає медалістів. У 7, 8 і 10-А немає жодного відмінника. Але майже в кожному класі є учні з початковим рівнем знань з кількох предметів.

         Зросла кількість учасників різноманітних інтелектуальних конкурсів. Наймасовіші – математичний «Кенгуру», біологія – «Осінній колосок», «Весняний колосок», українська мова, зарубіжна література – «Соняшник», традиційні – з фізики «Левеня», інформатики – «Бебрас», англійської мови – «Гринвіч» та інші.

У школі працювали спортивні секції. Учні школи взяли участь у всіх видах спортивних змагань в рамках районної Спартакіади школярів, в якій посіли пяте  місце (як і  в минулому році).

         У минулому навчальному році поновлювався сайт школи, на якому поміщено інформацію про основні події та досягнення.

        У 2018-2019 н.р. ключовим нормативним документом у сфері освітньої політики щодо виховання підростаючого покоління є наказ Міністерства освіти і науки, молоді і спорту України від 31.10.2011 № 1243, яким затверджено «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів Україні», Концепція національно-патріотичного виховання, на основі яких було розроблено план виховної роботи школи.

Патріотичне виховання забезпечується в школі через реалізацію проекту «Пам’ятаємо минуле заради майбутнього», систему заходів, спрямованих на розуміння учнями громадського обов’язку, формування в них патріотичних почуттів. Класоводи та класні керівники провели цілий ряд бесід та виховних годин по класах із відзначення державних свят, пов’язаних з історією України та рідного краю. До дня визволення Полтавщини та  Дня памяті і примирення у школі було проведено операцію «Червона гвоздика», оформлено тематичні виставки, зустрічі з учасниками АТО. Учні школи впродовж року збирали гуманітарну допомогу для бійців АТО, передавали малюнки, листи, побували в музеї АТО в м. Дніпрі.

Команда школи під керівництвом учителя «Захисту Вітчизни»                     О.В. Бакаєнка взяла участь у районному етапі дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри Українського козацтва «Сокіл» («Джура»), в районній Спартакіаді допризовної молоді (ІІ місце зі стройової підготовки), в  районних змаганнях з кульової стрільби (Ємець К. ІІ місце). Обладнується кімната для збереження зброї. Побудовано смугу перешкод для занять фізкультурою, «Захистом Вітчизни», гуртківцями «Школи безпеки». У середніх класах створено  три рої для  в рамках гри «Сокіл «Джура»», з якими проведено ряд цікавих і корисних справ. За звітом, поданим в РАЙСЮТур, в заочному конкурсі  матеріалів  даної вікової  групи (середні класи) школа посіла І місце (керівник Чишкала А.Є.).

  Окремим питанням у виховній роботі закладу є превентивне виховання та формування здорового способу життя: бесіди з учнями з профілактики шкідливих звичок і СНІДу, вивчення правил дорожнього руху та пожежної безпеки, попередження дитячого травматизму, пропаганда здорового способу життя. Організовувалися зустрічі з лікарем-гінекологом           Калюжною Л.А., лікарями сімейної медицини Петренко Л.М., Сабліною О.І. Проводилися виставки малюнків та конкурси плакатів.

Діяльність школи багато в чому регламентується  статусом громадсько активної школи. Окрім традиційних акцій милосердя, волонтерської діяльності, у цьому році проведено в рамках тижня ГАШ, тиждень Добрих Справ,  протягом якого учні допомагали одиноким і престарілим жителям селища, займалися  благоустроєм селищного парку, берегу річки Ворскла і провели благодійний ярмарок.          

Виконуючи завдання художньо-естетичного виховання, в школі велася робота з розвитку вмінь примножувати культурно-мистецькі надбання, відчувати й відтворювати прекрасне в повсякденному житті. Учні постійно беруть участь у районному огляді-конкурсі художньої самодіяльності «Веселка», селищних святах, різноманітних конкурсах. Колектив спортивно-бального танцю «Ювента» став переможцем зонального і нагороджений грамотою за участь в в обласному  огляді-конкурсі «Веселка». Танцювальна група колективу «Чебреці» нагороджена грамотами журі зонального огляду-конкурсу «Веселка» та грамотою відділу освіти за перемогу в районному конкурсі. Учасники колективу «Ювента» виборювали нагороди  у багатьох обласних та регіональних конкурсах.

  Протягом навчального року надавалась соціальна допомога дітям пільгових категорій. Діти, позбавлені батьківського піклування, та з малозабезпечених сімей отримували пільгове харчування. Дякуючи  спонсорській допомозі цукрового заводу, всі бажаючі учні протягом року отримували безкоштовно чай.

Протягом  2018-2019 н.р. методична робота в школі проводилась згідно з наказом «Про організацію методичної роботи з педагогічними працівниками школи № 84 від  13.09.2017  року та структурою методичної роботи

Протягом навчального року у школі проводились предметні тижні, різноманітні конкурси, огляди, виставки, тематичні програми, екскурсії, профорієнтаційні зустрічі, квести.

 Протягом року здійснювалось вивчення стану викладання української мови і математики. Проводились перевірні контрольні роботи з української та математики. 

У школі створені умови для роботи і навчання, обладнані навчальні кабінети. Зроблено ремонт навчальних приміщень,  замінено вікна ІІ поверху основного корпусу школи (коридор), обладнано кабінет біології. Обладнано у відповідності до вимог НУШ одну класну кімнату для першокласників. Відремонтовано кабінет інформатики, кімнату  кухні, кабінет психолога, І поверх початкової школи (коридор), замінено лінолеум в коридорі ІІ поверху початкової школи. Потребує ремонту спортивний комплекс школи, заміна покрівлі на харчоблоці, два приміщення і коридор у харчоблоці.

Школа співпрацює з місцевою лікарнею і ЦРЛ у питанні щорічних медичних оглядів та профілактичної роботи.

Проте у роботі педколективу є ряд проблем. Мали місце випадки дитячого травматизму, були випадки правопорушень серед дітей через бездоглядність в позаурочний час. Тому класним керівникам необхідно систематично проводити профілактичну роботу з учнями в цьому напрямку і в новому навчальному році покращити профілактичну роботу по недопущенню дитячого травматизму та роботу з батьками.

   Більше уваги слід приділяти ранній діагностиці обдарованих та здібних учнів, починаючи з початкової школи, працювати на покращення результатів успішності учнів школи.

    Якісно нового рівня потребує робота з батьками, зокрема робота з «кризовими» сім’ями.

    Продовжувати індивідуальну роботу по запобіганню правопорушень, профілактиці шкідливих звичок, пропаганді здорового способу життя, збереженню життя і здоров’я учнів, формуванню культури поведінки.

    Були випадки пропусків уроків без поважних причин, конфліктні ситуації між учнями, та вчителями. Слід продовжувати систему контролю  за відвідуванням уроків учнями та роботу у цьому напрямку з батьками.

З повним текстом річного плану роботи можна ознайомитись за цим посиланням.


uCoz