Головна » 2018 » Квітень » 28 » Сім ознак того, що ви – гарний учитель
06:05
Сім ознак того, що ви – гарний учитель

Гарний учитель – як справжній скарб. Цінний, бажаний і його не так просто знайти. Він компетентний, справедливий та робить усе, щоб діти не лише отримували знання, але й росли впевненими у власних силах.

1 Гарний учитель багато запитує і, що найголовніше, – вміє слухати відповіді
Здавалося б – банальщина. Якщо є запитання ­– то буде і відповідь. Проте насправді це не так. Слухати і чути – абсолютно різні речі.

Та й запитання мають бути «правильними»: не формальними («Все зрозуміло?», «Питання є?»), не недоречними («Ти що вирядився?», «Тебе що, батьки не вчили культурі?») і не такими, що лякають («Вам що, зараз влаштувати контрольну на тему дворічної давності?»).

Запитувати слід так, щоб наштовхнути дітей на роздуми, сприяти їхній зацікавленості певною темою та «змусити» їх попрацювати над пошуком відповіді.

2 Гарний учитель знає, що «учні – також люди»
Насамперед він їх поважає. Не варто думати, що якщо ви – старші та досвідченіші, то це дає вам якісь преференції.

Гарний учитель не карає учнів, не ображає, не принижує та не ставить у незручне становище з метою «навчити як треба». Він побудує свою комунікацію з вихованцями так, що вони сприйматимуть його як друга й товариша, просто старшого, до якого варто прислухатися, спитати поради та зовсім можна не боятися висловити свою думку чи навіть посперечатися.

3 Гарний учитель має чудове почуття гумору
Звичайно, це не означає, що кожен урок слід перетворювати на комедію, проте вміння пожартувати та ставитися до життя з гумором – свідчення гнучкості особистості, її вміння пристосуватися до різних життєвих обставин та бачити навіть у труднощах шанс для розвитку та пізнання нового. Якщо учитель зуміє навчити цьому своїх учнів – вони ще не раз будуть згадувати його теплим словом протягом усього життя.

4 Гарний учитель – це сформована особистість
 Справа тут не у віці, а в самоусвідомленні та розумінні, як слід поводитися, спілкуватися та ставитися до всього, що тебе оточує. У вмінні брати на себе відповідальність за учнів, не перекладаючи її на плечі інших – батьків, друзів та оточення. Звичайно ж , у межах розумного.У вмінні контролювати свої емоції та не вестися на провокації, а також в умінні їх розпізнати, щоб не дозволити собою маніпулювати.

Проте гарний учитель розуміє, що час, який він віддає дітям, має бути проведений максимально ефективно та корисно.

5 Гарний учитель  передає знання разом з емоціями
Йдеться не лише про те, що учитель має знати свій предмет, а й любити його, викладати його із запалом та натхненням – діти це тонко відчувають. Гарний учитель викладе нову тему «мовою слухачів»,  а не просто перекаже інформацію з підручника, і найголовніше –  отримає колосальну віддачу. Коли учні не просто отримають знання, але й з нетерпінням чекатимуть наступного уроку.

6 Гарний учитель – той, якого поважають учні
Не тому, що він «учитель», і авторитет даний йому апріорі. А тому, що з ним цікаво, він справедливий, любить свій предмет, здатний розуміти учнів, інколи – дати поблажку, а коли потрібно – виявити суворість та вимагати більшого. Це вміння балансувати на грані  – справжнє мистецтво, якому навряд чи навчать у педагогічному виші, якщо немає внутрішнього відчуття та бажання свій авторитет «не встановити, а саме завоювати».

7 Гарний учитель розуміє, що педагогіка – це його покликання
Звучить дещо пафосно, проте «як є». Кожен учитель розуміє, що його майбутня робота – не так оплачується, як хотілося б, де в чому навіть «невдячна» та пов’язана з багатьма конфліктами. Проте якщо усе це вас не спинило – вітаємо, ви на своєму місці.

Категорія: Для вчителів | Переглядів: 68 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вгору
uCoz-->