Головна » 2018 » Квітень » 5 » Люди, ви зрадили учителів!
08:43
Люди, ви зрадили учителів!

 

   Учителів соромлять з усіх боків. "Це ж діти! Не все ж міряється грошима"! Звичайно, не все. Але все навкруги чомусь усі вимірюють і перекладають на гроші. Так що: учителеві соромно брати гроші за освітні послуги? Чи ні?

З нього можна запитати за все і його можна за все покарати.

Цікаво, що нашого учителя завжди можна попросити попрацювати безкоштовно:

- провести зайвий урок або додаткове заняття;
- позайматися з дитиною після хвороби;
- прийти в недільний день на олімпіаду на 5-6 годин;
- вести дітей на екскурсію після уроків або поїхати з ними на турбазу на декілька днів;
- приймати перездачі у учнів після уроків, переписувати з ними контрольну роботу;
- займатися ремонтом шкільного кабінету, взагалі не зважаючи на витрати особистого часу.

Спробуємо представити аналогічну ситуацію з іншими професіями.

Отже, звернемося з проханням про безкоштовну роботу до представників інших професій :

До таксиста: Будь ласка, підвезіть мене безкоштовно, усього лише дві зупинки. Ну, будь ласка! Це ж так недалеко!

До слюсаря: Поставте мені, будь ласка, інший кран на кухні. Нехай навіть не дуже новий, але щоб безкоштовно. Один кран - це ж така дрібниця!

До продавця: Будь ласка, дайте мені 200 г цукерок. Безкоштовно! Адже всього 200 г. Це ж не багато!

До аптекаря: Будь ласка, дайте мені пігулки від головного болю. Усього лише одну упаковку, але безкоштовно. У мене дуже сильно голова болить.

До маляра: Побілите мені, будь ласка, стеля на кухні безкоштовно. Мені тільки на кухні. Ну що вам важко, чи що, одну лише кухню?!

До працівника житлово-комунальної служби : Не виписуйте мені, будь ласка, квитанцію за цей місяць. Дозвольте мені не платити квартплату за один місяць. Тільки за один - я дуже вас прошу.

До працівника бензоколонки : Мені, будьте добрі, п'ять літрів бензину. Тільки п'ять, але безкоштовно. Усього лише п'ять літрів. Ну що, вам жалко, чи що?

До лікаря-стоматолога: Мені, будьте добрі, поставте маленьку пломбочку. Безкоштовно - це ж суща дрібниця.

До туроператора туристичної фірми : Будьте добрі, мені найпростішу звичайну поїздку, можна найкоротшу і не потрібно закордон. Але, умова - тільки безкоштовно.

Учителеві, до речі, ніхто і "будь ласка" не говорить. Просто усі вимагають або, у кращому разі, просять, а іноді соромлять, волаючи до совісті.

Звідки ж взятися учителям? Тим більше готовим, звісивши язик, няньчитися з дорослим бовдуром і його істеричною мамочкою? Вони біжать з школи! У будь-якій країні, окрім нашої, вважається неприпустимим подзвонити учителеві пізно увечері з приводу домашнього завдання, тому що дитятко не записало його. Голова учителя має бути забита лише новими методиками і можливістю їх застосування, глибоким аналізом, як і чому навчити дитину, щоб він був успішний.

Звідки ж ви візьмете учителя, який працює, як негр на галерах, якщо не дозволяєте своїм дітям підмести і вимити в кабінеті підлогу, зробити ремонт влітку в школі? А якщо ще учитель заклопотаний думками, де б позичити, щоб перепозичити, щоб не протягнути ноги.

Ви не зберегли покоління хороших учителів, люди. Вам його подарував час, як компенсацію за помилки соціалістичного минулого, одно з трохи цінного, що ви могли мати дарма. Ви згноїли цей подарунок - скаргами, кляузами, зневагою, невдоволенням, мовчанням, байдужістю, ненавистю до тих, хто з останніх сил, за жебрацьку зарплату, маючи величезні обов'язки і не маючи ніяких прав, намагався учити ваших дітей. А тепер це покоління, виховане у дусі альтруїзму, гуманізму і бессеребреничества, благополучно вимерло.

Залишилися лише крихітки. Нові учителі вже не будуть такими - вони ростуть в іншій епосі, де нормально те, що людина людині вовк, що без грошей немає роботи, що якщо не ти - те тебе. І, як діти своєї епохи, вони не зможуть поводитися як те, покоління, що йде в пітьму, яке ви добиваєте.

Ви мовчали, коли учителі жили на жебрацьку зарплату. Ви доносили, коли учитель, що дійшов до нервового зриву, лаяв учня за те, що він прогулює уроки і не виконує домашнє завдання. Ви не звертали уваги, що люди, які учать ваших дітей, живуть без соціальних пільг, без привілеїв, без гідної поваги до своєї праці?

Ви зрадили учителів, люди. Куди йдуть учителі? Чимдалі від вас, вірте слову. Помираючи в убогості, від інфарктів, інсультів і онкології, забуті своїми учнями...

Категорія: Загальні матеріали | Переглядів: 61 | | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
Вгору
uCoz-->